Kalendarz imprez

Rumunia – majówka z offroadowetulaczki.pl

Opis imprezy
Rumunia – majówka.
Zapraszamy na wyjazd turystyczno – krajoznawczy z elementami off-roadu w Karpaty Rumuńskie w dniach 01.05.2018-06.05.2018.
Odwiedzimy północno wschodnią część kraju – Maramuresz. Jest to jeden z najpiękniejszych, a zarazem najmniej skażony cywilizacją obszar Rumunii. Podziwiać tam można zarówno gwarne główne miasta rejonu, jak i niewielkie wsie, gdzie widząc tubylców w kolorowych strojach ma się wrażenie, jakby czas się tam dawno temu zatrzymał… Obszar ten obfituje w cenne zabytki drewnianego budownictwa ludowego oraz sakralnego. Będziemy mogli obserwować stada pasących się zwierząt zarówno na zboczach gór, jak i przemierzających z pasterzami główne ulice miast. Niezapomnianych przeżyć dostarczą piękne górskie widoki, wodospady i strumienie wijące się malowniczo w dolinach. Unikatem na skalę światową jest Wesoły Cmentarz w Sapancie, który przyciąga rzesze turystów z całego świata. Na kartach historii tego pięknego kraju pojawiają się też niechlubne momenty – przypomni nam o tym wizyta w Muzeum-więzieniu w Syhocie Marmaroskim. Wbrew panującej powszechnie opinii Rumunia jest krajem spokojnym i pełnym otwartych i serdecznych ludzi, szczególnie w mniejszych miejscowościach.
Piękno przyrody, zabytków i tak rzadko spotykana życzliwość ludzka sprawiają, że ktokolwiek choć raz odwiedzi tę okolicę , z pewnością zechce tam powrócić.

Ogólny zarys wyjazdu:
Start – 01.05.2018 ok. godz. 10.00 z Barwinka.
Jedziemy kolumną przez Słowację, Węgry do Rumunii. Po Rumunii poruszamy się drogami asfaltowymi i szutrowymi. W planie między innymi: trasy w rejonach górskich, przejazd przez największe miasta, wesoły cmentarz w Sapancie, muzeum Memorial (Miejsce Pamięci Ofiar Komunizmu i Ruchu Oporu) w Syhocie Marmaroskim, przełęcz Prislop, rejon Gór Rodniańskich. Noclegi na przemian w namiotach i pensjonatach.
Zakończenie wyprawy 06.05.2018 w godzinach wieczornych w Barwinku.
Cena 1000 pln/samochód.
Cena zawiera organizację wyprawy, prowadzenie po trasie, koszulkę i naklejkę okolicznościową dla każdego uczestnika wyprawy.
Cena nie zawiera kosztów paliwa, winiet, noclegów, wyżywienia, biletów wstępu do obiektów i ewentualnych napraw aut.
Zabieramy ze sobą:
– sprzęt biwakowy, odpowiednią odzież (w górach zimno!)
– w samochodach: aktualne dokumenty, ubezpieczenie, apteczki, komplet żarówek, lina holownicza, kamizelki odblaskowe – tyle sztuk ilu pasażerów
– wyposażenie offroadowe samochodu
-walutę wymieniamy w Polsce lub na granicy
– karty EKUZ (do wybrania w NFZ)
– dzieci – paszporty
– dobry humor.
Do przejechania mamy około 1200 km.
Waluta w Rumuni to 1 ron – to około 1 pln. Przez Słowację i Węgry poruszamy się drogami niepłatnymi. W Rumunii obowiązuje winieta (kupujemy na granicy). 7 dniowa kosztuje 13.42 ron (około 14 pln, 3 euro). Noclegi są zaplanowane naprzemiennie: w pensjonacie (ceny podobne, jak w Polsce) i na dziko.
Ceny paliwa to odpowiednio Pb i diesel od 4.20 – 5.20/litr, gaz od 2.20 – 3.60/litr (stacji gazowych jest niewiele a na małych stacjach gaz jest „podły”). Koszty jedzenia – podobne jak w Polsce. Powyższe dane są z 08.2017 r.

Osoby wrażliwe na punkcie wyglądu swojego samochodu proszę go okleić – istnieje prawdopodobieństwo porysowania lakieru o krzaki.
Ze względów organizacyjnych ilość samochodów ograniczona.
Zapisy z wpłatą wpisowego w kwocie 400pln do 25.04.2018. Pozostała kwota (600 pln) płatna na miejscu. W przypadku rezygnacji z wyjazdu po 25.04.2018 wpisowego nie zwracamy. Przy rezerwacji prosimy także o podanie rozmiarów koszulek.
Po dokonaniu rezerwacji prześlemy na podany adres e-mail potwierdzenie udziału.
W przypadku niezebrania minimalnej liczby uczestników (3 załogi), poinformujemy osoby, które dokonały rezerwacji o tym fakcie telefonicznie lub mailowo do wtorku 27.02.2018 a wpłacone wpisowe zwrócimy.

Wszelkich niezbędnych informacji udzielę pod nr Tel. 664 015 984 – Andrzej lub pod adresem: offroadowe.tulaczki@op.pl
Zdjęcia z poprzedniej edycji do obejrzenia na stronie: http://offroadowetulaczki.pl/ w zakładce galeria oraz na FB – Offroadowe Tułaczki.

Organizator: Offroadowe Tułaczki
tel.:664 015 984
Adres email: offroadowe.tulaczki@op.pl
www: http://offroadowetulaczki.pl/

Linki do relacji, galerii z poprzednich edycji:
http://offroadowetulaczki.pl/