Kalendarz imprez

Spring Off-road Challenge Buszkowo

Opis imprezy
Pierwsze dwudniowe starcie pretendentów do najlepszych z najlepszych odbędzie się na urokliwym torze w Buszkowie. Obfitującym w wąwozy i bagna. Rozpoczynamy w piątek o 19.00. Czeka na Was kilka otaśmowanych trawersów pod okiem sędziego oraz tak jak ostatnio 150 pieczątek (wspólne dla wszystkich klas). Część pekapów zdobywacie na wytaśmowanych trawersach. Poziom trudności pieczątek: od superlekkich do mega ciężkich. Tak, by klasa turystyczna, jak i cięższe klasy miały coś dla siebie. Pieczątki oznaczone na mapce zabezpieczonej folią. Oraz dostaniecie link do trasy na google maps gdzie będą zaznaczone wszystkie pieczątki. Wymagany telefon z gps, internet lub garmin. Wygrywa załoga, która zdobędzie większą ilość pieczątek. W przypadku tej samej liczby zdobytych pieczątek zdecyduje czas zdania karty. 50 pieczątek stopniem trudności będzie dostosowanych do klasy Turystycznej, 50 do klasy Wyczyn, reszta klasa Extreme i Open. Każda pieczątka to 1 punkt. Pieczątki oznaczone taśmą koloru biało-czerwonego.Turystyk i Wyczyn tak naprawdę będą miały najciężej, ponieważ nie możecie korzystać z wind. Więc zbrójcie swoje auta w trapy, kinetyki, tirfory i dobre oświetlenie.
Extrem, Open i quad jak już poćwiczycie przybijanie lajtowych pkpów to na ostatnich 50 będzie dużo zabawy. Jedna pieczątka tym razem nie 3, a 4metry na ziemią Kolejna 10cm przy ziemi. Przewracacie auto na bok lub odkręcacie koła Liczymy na Waszą kreatywność. Na pewno wymyślicie jeszsze kakiś sposób. Pieczątka przy drewnianym quadzie. Jeden lub dwa pekapy zrobimy na szczycie stosu drewna. Będzie widowiskowo Dla tych co mieli problem z podbiciem stempla wśród drzew bez dojazdu podpowiadamy że możecie się tam “wciągnąć bokiem“ Stawiamy bardziej na techniczne pieczątki, niż topienie po dach ale tym razem zapuścimy was troszkę dalej w teren, więc tyłki umoczycie. I to bardzo Jak ktoś zostanie wyciągamy dopiero po rajdzie Ognicho i kiełbasa będzie dostępna cały czas. Dodatkowo w sobotę będzie foodtruck, gdyby ktoś miał ochotę na hamburgera. Jeśli jakaś załoga z jakiś powodów nie chce lub nie może wystartować w piątek do etapu nocnego można też zapisać się i wystartować w sobotę rano. Jesteście stratni o odcinek nocny ale nadal możecie zdobyć pieczątki z nocki. W sobotę otwieramy błotny os który nie jest liczony do przeprawy.
Lawety można zostawić na bazie rajdu.
Kto chce może zostać do niedzieli.

Klasy:
– Turystyk – seria, zwykle opony (nie maxi cross, simex, rolnik, bogger). Dopuszcza się lift zawieszenia i budy, stalowe zderzaki. Tylko auta turystyczne, nie wymagające „gruntownej blacharki”.
– Wyczyn – auta zmodyfikowane do terenu
– Extreme – auta z jedną wyciągarką z przodu, nadwozie seria (klatka zewnętrzna lub wewnętrzna dozwolona)
– Open – wyciągarki elektryczne, hydrauliczne, mechaniczne
– Quad

W sezonie 2019 odbędą się cztery imprezy wchodzące w skład
Grand Prix Off-ROAD CHALLENGE 2019 :
– 1. 29/30.03.2019 – Spring Off-road Challenge Buszkowo
– 2. 13.07.2019 – Summer Off-road Challenge Wierzchowo
– 3. 28.09.2019 – Autumn Off-road Challenge
– 4. 09.11.2019 – Winter Off-road Challenge

Miejsce: Buszkowo
GPS:
szer.geogr.: 53.3432842
dł.geogr.: 17.8519419,653

Organizator: 4×4 Chojnice, 4×4 Szczecinek, 4×4 Chojnice i okolice, Rallyland
tel.:511201202
Adres email: 4x4chojnice@wp.pl
www:

Linki do relacji, galerii z poprzednich edycji:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1096011543903675&id=100004845187161
https://drive.google.com/drive/mobile/folders/1n1uxZkBOmnmQvedMxDd2L7jhHNd21Pjm?usp=sharing